SMARMAX OGT (MC-0826)

Półsyntetyczny płynny smar teflonowy do bardzo obciążonych prowadnic dźwigów i przekładni otwartych

Smar teflonowy do prowadnic

Podczas użytkowania potężnych maszyn wyposażonych w przekładnie otwarte lub wysięgniki koniecznością jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Zmienne warunki atmosferyczne bardzo destrukcyjnie działają na elementy pracujące pod dużym obciążeniem. Aby je zakonserwować, wykorzystuje się płynny smar teflonowy. Jego specjalnie zaprojektowana struktura wpływa na przedłużenie żywotności części poddawanych ekstremalnym warunkom pracy.

Smar do prowadnic

Właściwym produktem tego typu jest SMARMAX OGT. To półsyntetyczny płynny smar teflonowy, którego skuteczność potwierdzają badania laboratoryjne i eksploatacja maszyn ciężkich. Z powodzeniem użytkowany jest w wysięgnikach dźwigów, które muszą radzić sobie z ogromnymi przeciążeniami, a także zachowywać pełną szczelność układów pneumatycznych i hydraulicznych.

Prezentowany smar teflonowy do prowadnic jest zupełnie neutralny wobec elementów uszczelniających. Co więcej, nie poddaje się wpływowi wody, która bardzo mocno przyspiesza proces degradacji metalu i jego korodowanie. Dlatego SMARMAX OGT stosuje się również z powodzeniem w maszynach wyposażonych w ślizgi czy przekładnie otwarte.

Oferowany przez nas półsyntetyczny płynny smar teflonowy do bardzo obciążonych prowadnic dźwigów i przekładni cechuje się następującymi właściwościami i zastosowaniem:

 • Specjalny smar do ekstremalnych nacisków EP>800kg, opracowany do przekładni otwartych, ślizgów metal-plastik, teleskopów, prowadnic. 
 • Specjalny pakiet dodatków oraz mikrocząsteczki PTFE umożliwiają stosowanie smaru w układach centralnych i natryskowych. 
 • Jest łatwo pompowalny, bardzo przyczepny do zębów, odporny na wymywanie wodą, deszcz i nie spływa z pionowych powierzchni. 
 • Klasa NLGI=0/1
 • Temperatura pracy: (-20 ÷ 150)°C
 • Odporny na siłę odśrodkową do przekładni z prędkością do 6 m/s.
 • Jest smarem nowej technologii i umożliwia ograniczenie zużycia smarów nawet o 60% w porównaniu do smarów tradycyjnych.
 • Jest czysty i zastępuje brudzące smary grafitowe i łatwiejszy do smarowania manualnego.
 • Jest ekstremalnie przyczepny, odpycha wodę z wysoką zawartością dodatków antykorozyjnych.
 • Jest całkowicie neutralny wobec elastomerów i uszczelek.
 • SMARMAX® OGT jest polecany do przekładni w urządzeniach górniczych, maszyn budowlanych, kruszarek i wieńców w wysokich temperaturach np.: w piecach cementowni. +Polecany do małych przekładni plastikowych, ślizgów i prowadnic teflonowych dźwigów teleskopowych na prowadnicach pionowych i poziomych w szerokim zakresie temperatur.

Właściwości półsyntetycznego smaru teflonowego przyczyniają się do skutecznej i bezproblemowej eksploatacji najbardziej wymagających maszyn i pojazdów. Dlatego nasi Klienci, dzięki jego stosowaniu, w widoczny sposób obniżają koszty użytkowania.

Aby skorzystać z prezentowanej oferty, zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy zapewnia Państwu najlepszą obsługę.

Opakowania:
Kartusz 400ml x 24
Puszka 1kg x 6
Puszka 5kg x 4
Puszka 18kg
Beczka 180kg