BIODEGRADOWALNE SMARY I OLEJE

W dobie ogromnej troski o ochronę przyrody i stałego podnoszenia rygoru przepisów z tym związanych, należy zwrócić szczególną uwagę na te środki chemiczne, które stosowane są na otwartej przestrzeni. Smary oraz oleje, których używa się między innymi w transporcie, muszą być wykonane w taki sposób, aby pozostawały w pełni przyjazne środowisku.

W poniższej ofercie znajdą Państwo oleje biodegradowalne oraz nowoczesne produkty umożliwiające między innymi smarowanie obrzeży kół. Doskonale sprawdzają się chociażby w rolnictwie, ale także na kolei w utrzymywaniu właściwego ruchu tych części. Olej biodegradowalny i środki, którymi smaruje się obrzeża na kołach, wykonane są z bezpiecznych dla środowiska składników. To między innymi wapno oraz grafit z dodatkami uszlachetniającymi, zawsze bez jakichkolwiek związków toksycznych. Nasze artykuły są nie tylko ekologiczne, ale także skuteczne w swoim działaniu. Odporne na wodę, promieniowanie UV czy starzenie gwarantują bezproblemową pracę wielu urządzeń i maszyn, a przy tym sprzedawane są w konkurencyjnych cenach.

SMARMAX-BIO-E220 / BIO-E320 (MC-9314)

SMARMAX-BIO-E220 / BIO-E320 (MC-9314)

Biodegradowalny syntetyczny, olej przekładniowy EP do większości przemysłowych przekładni, również ślimakowych, elastycznych sprzęgieł I łożysk pracujących ze średnią prędkością, układy cyrkulacyjne.

SMARMAX-BIO-CE2 / BIO-CE1 (MC-0804)

SMARMAX-BIO-CE2 / BIO-CE1 (MC-0804)

Biodegradowalny wielozadaniowy smar wapniowy EP o doskonałej odporności na wodę i naciski do większości łożysk, gdzie wymagany jest smar bezpieczny dla środowiska w rolnictwie, energetyce, kopalniach, żwirowniach, papierniach, leśnictwie i budownictwie.

SMARMAX-BIO-G-00 (MC-0800)

SMARMAX-BIO-G-00 (MC-0800)

Biodegradowalny, wodoodporny, półpłynny smar grafitowy do centralnych układów smarowych, profili i obrzeży kół lokomotyw, wagonów, utrzymania ruchu rozjazdów i zwrotnic kolejowych

SMARMAX-BIO-G-1 (MC-0801)

SMARMAX-BIO-G-1 (MC-0801)

Biodegradowalny, wodoodporny, smar grafitowy do utrzymania ruchu torów kolejowych

SMARMAX-BIO-G-CBL (MC-0803)

SMARMAX-BIO-G-CBL (MC-0803)

Biodegradowalny, wodoodporny, smar grafitowy do lin i łańcuchów

SMARMAX-BIO-490 (MC-0807)

SMARMAX-BIO-490 (MC-0807)

Biodegradowalny płynny czysty smar do zwrotnic kolejowych, mechanizmów ślizgów i prowadnic torów kolejowych.

SMARMAX-BIO-460 (MC-0808)

SMARMAX-BIO-460 (MC-0808)

Biodegradowalny płynny czysty smar do łuków torów i obrzeży kół kolejowych