DEMONTAŻ

Smar przeciw zapiekaniu

Mechanizmy poddawane obciążeniom i wpływowi czynników powodujących korozje mogą stawiać opór podczas demontażu. Aby mieć możliwość ponownego odkręcenia śrub czy innych elementów gwintowych należy stosować odpowiednie środki penetrujące. Umożliwiają one nie tylko odkręcenie części gwintowanych, ale również zabezpieczają je przed zapiekaniem. Smarmax oferuje wiele niezwykle skutecznych produktów o takim przeznaczeniu.

Odrdzewiacze

Problemem w demontażu elementów metalowych w dużej mierze jest korozja. Jej występowanie ma związek z utlenianiem się związków żelaza, a także reakcją na obecność wody. Pod wpływem rdzy metal ulega degradacji. Jego możliwości mechaniczne zostają osłabione co najczęściej widać w momencie odkręcania śrub. Łatwo może wtedy dojść do ich uszkodzenia poprzez wyrobienie części odkręcanej. Odrdzewiacz stosowany miejscowo umożliwia natychmiastowe pozbycie się nalotu, co w konsekwencji skutkuje demontażem bez uszkodzeń.

Jednym z preparatów o właściwościach odrdzewiających jest SMARMAX PENETRATOR MC-9400. To wyrób zapewniający najlepsze efekty penetrujące. Dzięki swojemu natychmiastowemu działaniu świetnie nadaje się do zadań specjalnych. Dlatego jest bardzo chętnie wybierany przez warsztaty mechaniczne. Również firmy zajmujące się konserwacją i naprawą mechanizmów urządzeń i linii produkcyjnych wybierają te produkty.

SMARMAX PENETRATOR (MC-9400)

SMARMAX PENETRATOR (MC-9400)

Super penetrujący (5 sekund) odrdzewiacz z (MOS2+EP) do najtrudniejszego demontażu śrub, dla najbardziej wymagających mechaników.

SMARMAX PENETRATOR-NF (MC-9401)

SMARMAX PENETRATOR-NF (MC-9401)

Niepalny, super penetrujący odrdzewiacz poluzowujący z dodatkiem MoS2+EP do trudnego demontażu śrub. Wolno wysycha i działa dłużej.

SMARMAX HT-PASTE (MC-6116)

SMARMAX HT-PASTE (MC-6116)

Niemetaliczna, czysta pasta montażowa w aerozolu na bazie Nano Azotku Boru do gwintów i mechanizmów, odporna na ekstremalne obciążenia, ciśnienia, agresywną chemię i temperatury do 1470˚C.

SMARMAX CLEANER (MC-6060)

SMARMAX CLEANER (MC-6060)

Bezpieczny uniwersalny super zmywacz odtłuszczający, szybko odparowujący do czyszczenia i odtłuszczania części mechanicznych i elektrycznych.

PENOIL-HD (MC-1270)

Najszybszy penetrator, czysty preparat do błyskawicznego luzowania i demontażu zardzewiałych połączeń gwintowych i zapieczonych mechanizmów.
Czyści – ułatwia demontaż – poluzowuje – odrdzewia – smaruje – zabezpiecza

MULTI-8 (MC-6001)

Bezzapachowy, bezbarwny odrdzewiacz penetrująco-smarujący z dodatkiem PTFE. Penetruje, poluzowuje, rozpuszcza rdzę, smaruje i zabezpiecza. Niezastąpiony w każdym warsztacie.

CLEANLUB-46 (MC-9404)

Bezbarwna oliwka penetrująca do mechanizmów precyzyjnych. Wielozadaniowy preparat na bazie syntetycznego oleju jakości farmaceutycznej o niskiej lepkości.

TF-SUPER (MC-9444)

Wielozadaniowy, penetrujący środek smarny z półsuchym PTFE o niskiej lepkości o wydłużonym działaniu. Nie przyciąga kurzu, penetruje i smaruje bez konieczności czyszczenia.

CITRUS CLEANER (MC-6122)

Wysokowydajny cytrusowy zmywacz rozpuszczalnikowy do usuwania asfaltu, smarów, olejów, smoły, wosku, tuszu, żywic, spieków, sadzy, nagaru, klejów, etykiet i czyszczenia różnych powierzchni: metal, kamień, drewno, plastiki.

GSP (MC-6000)

Zmywacz w piance do usuwania powłok malarskich i uszczelnień. Wielozadaniowy preparat do usuwania ciężkich zabrudzeń, doskonały w każdym przemyśle.

NK-200 (MC-6800)

Bardzo silny, skoncentrowany zmywacz alkaliczny do stosowania z wodą. Skutecznie myje i odtłuszcza, odspaja i rozpuszcza większość zanieczyszczeń maszyn i pojazdów.

Smary przeciw zapiekaniu

Preparaty produkowane przez SMARMAX umożliwiają nie tylko demontaż elementów gwintowych, ale również zabezpieczają je na czas dalszej pracy. Aby w przyszłości zapewnić sobie komfort podczas wymiany części lub ich konserwacji warto stosować nie tylko środek penetrujący. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zabezpieczenie gwintu odpowiednim preparatem ułatwiającym odkręcanie.

Do tego typu pozycji należy SMARMAX HT-PASTE MC-6116. Jest to niemetaliczna pasta montażowa, która świetnie sprawdza się jako smar przeciw zapiekaniu. Dzięki obecności Nano Azotku Boru doskonale nadaje się szczególnie do części pracujących w ekstremalnych warunkach. Jej działanie wpływa na zachowanie momentu dokręcenia śruby, co bezpośrednio przekłada się na prawidłową pracę mechanizmu. Umożliwia również zachowanie właściwości fizycznych i mechanicznych bez względu na temperaturę, ciśnienie czy warunki atmosferyczne.

Nowoczesny odrdzewiacz ma za zadanie nie tylko usuwać szkodliwe naloty z rdzy, ale również zapewniać właściwe smarowanie i przeciwdziałać zapiekaniu. Dlatego tak wielu Klientów wybrało już produkty firmy Smarmax, które skutecznie przedłużają żywotność elementów poddawanych obciążeniom, a także pracujących w trudnych środowiskach. Zapewniają one większą trwałość urządzeń i widocznie obniżają koszty ich eksploatacji.

Jeśli zależy Państwu na podniesieniu jakości swojej pracy i stosowaniu najlepszych preparatów, zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, jak również do skorzystania z zakładki kontakt.